Konrad Czerniak ambasadorem Sportowej Akademii Veolii

Podczas uroczystej gali w Centrum Olimpijskim poznaliśmy 21 nowych beneficjentów Sportowej Akademii Veoli oraz oficjalnego ambasadora programu.

Pełny artykuł dostępny tutaj
 
 
 
Źródło: dalkia.com.pl

Polski mistrz z wielkim sercem

Bohater pływackich mistrzostw Europy w Berlinie, w których wywalczył złoty i srebrny medal. Konrad Czerniak to jeden z nominowanych w 80. Plebiscycie Przeglądu Sportowego i TVP na 10 Najlepszych Sportowców Polski 2014.

Pełny artykuł dostępny tutaj
 
 
 
Źródło: przegladsportowy.pl

Naturalnie Puławy

Dziedzictwo rodziny Czartoryskich, największe w Polsce zakłady produkujące nawozy azotowe i chemikalia oraz pięć instytutów naukowych to nie tylko znaki rozpoznawcze, ale i ważne atuty Puław - niespełna 50-tysięcznego miasta położonego w północno-zachodniej części Lubelszczyzny.

Na przestrzeni kilku wieków z małej rybackiej wioski położonej u przeprawy przez Wisłę Puławy przeobraziły się w nowoczesne, sprawnie funkcjonujące miasto. Szczególnie intensywny rozwój nastąpił na przestrzeni ostatnich 10 lat, kiedy to dzięki skutecznemu aplikowaniu po fundusze unijne zrealizowano tu ponad 30 projektów inwestycyjnych o łącznej wartości ponad 290 mln zł. Nakłady na inwestycje w przeliczeniu na jednego mieszkańca o blisko 50 proc. przewyższają średnią wojewódzką, a dofinansowanie unijne na jednego mieszkańca wyniosło 5460 zł.

Najważniejsze puławskie inwestycje dofinansowane ze środków Unii Europejskiej to m.in. nowoczesny stadion piłkarsko-lekkoatletyczny z pełnym zapleczem technicznym. Dzięki jego budowie Puławy zyskały imponujący, pięknie położony na skraju lasu kompleks sportowo-rekreacyjny z dwoma pełnowymiarowymi boiskami piłkarskimi, pięćdziesięciometrową pływalnią odkrytą i aquaparkiem. Zagospodarowane zostało też pobrzeże wiślane. Część miasta położona nad Wisłą zyskała zupełnie nowe oblicze – powstał bulwar spacerowy oraz port rzeczny, przystosowany do pełnienia funkcji turystyczno-rekreacyjnych. 

Szeroko rozumianej współpracy nauki z biznesem ma służyć z kolei Puławski Park Naukowo-Technologiczny, w którym stawia się na racjonalizację, badania nad nowymi technologiami i produktami oraz ich transfer do procesów produkcyjnych. Już dziś funkcjonuje tam kilka podmiotów oferujących innowacyjne rozwiązania. Kolejne rozpoczną działalność w najbliższych miesiącach. Dzięki funduszom unijnym zmodernizowane zostały puławskie ulice, wybudowano nowe drogi, zagospodarowana została przestrzeń miejska – place, skwery i zieleńce.

Wszystkim przedsięwzięciom, nie tylko inwestycyjnym, podejmowanym przez lokalny samorząd przyświeca hasło: Z myślą o człowieku, zgodnie z którym w Puławach ma się żyć lepiej, wygodniej, łatwiej. Działania te są doceniane przez mieszkańców, ale też przez podmioty zewnętrzne, przyznające miastu liczne nagrody i wyróżnienia (m.in. certyfikat Teraz Polska, tytuł Super Samorząd). Ponadto z roku na rok Puławy stają się coraz bardziej atrakcyjne dla turystów, którym oferuje się nie tylko odrestaurowane zabytki, ale też ciekawe szlaki turystyczne w okolicy (piesze, rowerowe), dobrą bazę noclegową i gastronomiczną.

Zapraszamy do Puław!

 

Najbliższe starty

Brak wydarzeń

Aktualne rekordy

Obecnie posiadane indywidualne Rekordy Polski:

Basen krótki (25 m.)
50 m stylem dowolnym         - 0:20.88 - 08.12.11 Szczecin ME
100 m stylem dowolnym       - 0:46.63 - 28.11.09 Gorzów Wlkp.
50 m stylem motylkowym      - 0:22.77 - 11.12.11 Szczecin ME
100 m stylem motylkowym    - 0:49.62 - 09.12.11 Szczecin ME

Basen długi (50 m.)
50 m stylem dowolnym          - 0:21.72 - 31.07.09 Rzym
100 m stylem dowolnym        - 0:48.22 - 29.07.09 Rzym
50 m stylem motylkowym       - 0:23.41 - 16.06.13 Olsztyn
100 m stylem motylkowym     - 0:51.15 - 30.07.11 Shanghai